Évnyitó: 2018. augusztus 25. szombat 10.00 szada, faluház 2111 Szada, Dózsa György út 63

Tervezett időpontok:

Szuper és I. osztály: IX. 16 - X. 14 .- XI. 11 - XI. 25 - XII. 9.- 2019. I. 20 - II. 17 - III. 24. - IV. 7 és 14

I/A - IX. 23.- X. 7. - 28  - XI. 18. - XII. 2. --- 2019. - I.27 - II. 10 - - 24 - III. 10 - 31 - IV. 28.

2330 Dunaharaszti, Klapka u.5.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-20-377-4776 József A.Művelődési Ház Dunaharaszti, Táncsics M.u.2.
Érd

Horváth Péter

2030 Érd, Enikő u.1/B 7.em.30

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-20-256-0808 Érd VSE Sporttelep Érd, Ercsi út 34.
Galgavidék

Tóth Máté József

2194 Tura, Iskola u.66.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-20-613-3533 Hevesy György Általános Iskola Tura, Hevesy u.1.
Gyömrő

Komjáthy András

2230 Gyömrő, Szent István u.74.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-30-911-4692 Teázó & Kávézó & Pub Gyömrő, Tompa u.22.
Szentendre

Bánvölgyi Zoltán

2013 Pomáz, Beethoven u.13

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-20-965-5483 Vizes Nyolcas Uszoda Szentendre, Kálvária út 16/c
 Veresegyház

Maráczi Ernő

2163 Vácrátót, Kossuth L.u.16.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.  06-70-931-0954  Gazdasági és Innovációs Központ  Veresegyház, Fő út 45-47

1037 Budapest, Bebó K.u.2.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-30-200-0214 Városi Sporttelep Dunakeszi, Fóti út 41.
Göd

Dávid Béla

2132 Göd, Család u. 6.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-20-215-1267 Ady Klub Göd-Felső, Kálmán u.13
Nagykáta

Mikus Gábor

2760 Nagykáta, Kissköz 18/A

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-30-995-1996 Váci Mihály Ált.Iskola Nagykáta, Dózsa Gy.út 4.
Szigetbecse

Dr.Csuka Gyula

2320 Szigetbecse, Fortuna köz 1,

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-20-551-0372 Petőfi S.Művelődési Ház Szigetbecse, Makádi út 43.
Szigetszentmiklós

Lantos Attila

2310 Szigetszentmiklós, Kolozsvári u.8.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-70-775-2613 Közösségi Ház Szigetszentmiklós, Tököli u.19.
Szob

Csiba Benő

2628 Szob, Köztársaság u.7.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-70-850-6142 József A.Művelődési Ház Szob, Árpád u.19.
Törökbálint

Pilis Péter

2045 Törökbálint, Apponyi A.u.13.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-30-927-2168 Munkácsy Mihály Művelődési Ház Törökbálint, Munkácsy M. u.83.
Vác

Slezák Róbert

2600 Vác, Rigó u.10. 2/5

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-20-980-1895 Madách Imre Művelődési Központ Vác, Dr.Csányi László krt. 63.

Herczeg Oszkár - I/a. csoport (5 fős)

Alag

Solymosi László

2120 Dunakeszi, Hunyadi u.26.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-20-238-6562 Városi Sportegyesület Dunakeszi, Fóti út 41
Aszód

Koncz István

2170 Aszód, Malom köz 2/A

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-20-824-4670 Evangélikus Gimnázium Aszód, Régész u.34
Biatorbágy

Ruip János

2051 Biatorbágy, Kossuth L.u.7.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-30-860-9294 Közösségi Ház Biatorbágy, Fő út 94.

Galgavidék

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-20-613-3533 Hevesy György Általános Iskola Tura, Hevesy út 1.
Gödöllő

Veréb Béla

2111 Szada, Ady E.u.2/a

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. 06-70-550-8584 Faluház Szada, Dózsa Gy.út 63.
Szentendre

Szigetszentmárton

Leidl István Jr

2318 Szigetszentmárton, Kossuth L.u.11.

06-20-220-2071 Művelődési Ház Szigetszentmárton, Kossuth L.u.66.

06-70-775-2613 Közösségi Ház Szigetszentmiklós, Tököli u.19.
Vác

06-20-980-1895 Madách Imre Művelődési Központ Vác, Dr.Csányi László krt. 63.

2074 Perbál, Jókai u.26.

06-30-206-4930 Művelődési Ház Zsámbék, Wettenberg tér 2.

Tájékoztatunk mindenkit, hogy a 2018/2019-es bajnokságtól új nyilvántartási rendszer és eredmény jelentés fog életbe lépni. Erről a csapatvezetőket folyamatosan tájékoztatjuk.

A bajnokság adatai ezen az oldalon fognak megjelenni.

Az előző bajnokságok eredményei ( így a 2017/2018-as bajnokságé is ) megtekinthetők a Korábbi bajnokságok menüpont alatt.

Értesítünk minden csapatvezetőt és versenyzőt, hogy elkészült a 2018-2019 évi csapatbajnokság versenykiírásának tervezete. Kérjük javaslataikat az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre szíveskedjenek elküldeni.

2018 – 2019. évi

PEST MEGYEI SAKK CSAPATBAJNOKSÁG

VERSENYKIÍRÁSA

I.

Általános rendelkezések

1. A bajnokság célja: A SAKK csapatok közötti erőviszonyok felmérése.

1. A sakkbajnokság rendezője: Pest Megyei Sakkszövetség (továbbiakban: PMSSZ)

Elnök:  Solymosi László 2120 Dunakeszi, Hunyadi u. 26.

Telefon: 06 – 27 / 341-051       és 06 – 20 / 238 - 6562

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Főtitkár: Veréb Béla

Telefon: 06 – 70 / 550 - 8584

Elnökségi tag: Kapitz Tibor

Telefon: 06 - 20 /457 - 7020

Versenyiroda vezető: Kapitz Tibor

Telefon: 06 – 20 /45-77-020

E-mail cím:            Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Bankszámlaszám: 10101346 - 25138200 - 01004002

1. Nevezési díj: Bruttó 25.000,- Forint / csapat (adatfeldolgozással + szoftver beszerzéssel – csapatonként egyszer fizetendő 2.000 Ft)

Befizetés: 2018. július 25-ig

(a nevezéssel egyidejűleg) a szövetség bankszámlájára

(10101346 - 25138200 – 01004002)

A csapatvezetőknek az adatokat a versenykiírás végén található formátumban 2018. július 25-ig kell elküldeni emailben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!

A nevezés benyújtásával a csapatok kijelentik, hogy 90 napon túli köztartozással az egyesület nem rendelkezik. Tudomásul veszik, hogy ezen adatokat a PMSSZ a NAV-nál ellenőrizheti.

A nevezéssel egyidejűleg a csapatok kijelentik, hogy megfelelnek a 2004. évi I. tv. (Sport törvény) 6.§., 7.§. és 72.§-ában foglaltaknak.

1. Díjazás: Minden csoportban 1 – 3. helyezett érmet (Szuper csoport 15 db, I. osztály 15 db, I/a osztály 10 db) és csoportonként egy kupát kap.

1. A helyezések eldöntése: A körmérkőzés során játszma pontszámítás alapján a legtöbb pontot szerzett nyeri el a bajnoki címet.  Egyenlő pontszám esetén:
  1. Egymás ellen elért eredmény
  2. Csapatgyőzelmi pontszámítás (győzelem 2 pont, döntetlen 1 pont, vereség 0 pont)
  3. Berger-Sonneborn értékelés
  4. Sorsolás

1. Az erősorrendi ívet MINDEN csapatvezetőnek 2018. szeptember 5-ig egy példányban a Versenyiroda részére (e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) kell elküldeni!

1. Szolgáltatási díjak:

• NB-s csapattal is rendelkező egyesületek esetén:
  • a díjakat a Magyar Sakkszövetség (továbbiakban: MSSZ) felé kell rendezni
    • NB-s csapattal nem rendelkező egyesületek esetén:
  1. a díjakat a PMSSZ felé kell rendezni készpénzben, vagy átutalással a 10101346 - 25138200 – 01004002 számlaszámra
  2. Vendégjátékos:6.000 Ft/fő! (befizetés az évnyitón készpénzben)
  3. Új erőlista: Bruttó 40,- Ft / fő !
  4. Átigazolási díj: 3.000,- Ft / fő ! (befizetés az évnyitón készpénzben)
  5. Időpont változás kérelem díja: 4.000,- Ft / mérkőzés
    • Minden egyesületnek:
      1. a díjakat a MSSZ felé kell rendezni
      2. Külföldi játékos licence díja: 12.700,- Ft!
      3. Versenyengedély: 2.540,- Ft / fő!

1. Határidők:

ÉVNYÍTÓ: 2018. augusztus 25 szombat 10 órakor Szada, Székely Bertalan Általános Iskola (2111 Szada, Dózsa György út 63.)

Átigazolási időszak: 2018.05.07 – 2018.09.04. 17,00-ig,

Nevezési határidő: 2018. július 25. 17.00 óra

Erősorrendek leadása: 2018.09.05

Sorsolás: az évnyitón (2018. augusztus 25 szombat 10 óra)

A versenyengedélyek beadása a 2019. évre: 2018.12.14-ig

1. A sorsoláson a csapatvezetőnek vagy a csapat képviselőjének jelen kell lennie. Csak az a csapat indulhat a bajnokságban, amely a nevezési díjat befizette és nincs fennálló tartozása a PMSSZ felé!

II.

CSAPATKÜZDELMEK

10 fős

Szuper – Tóth György csoport

1. A mérkőzés csak akkor jöhet létre, ha 7 játszma ténylegesen megvalósul. Az a csapat adhatja le először az összeállítását, amelyik legalább 9 fővel jelen van. Az ellenfél csapat összeállításánál a fentiek alapján a szükséges jelenlévő létszámot az szabja meg, hogy az előírt 7 játszma létre jön-e. Ha a verseny kezdési időpontjától (10:00) számított egy órán belül 7 játszmát nem kezdték el, úgy kell tekinteni, mintha a hiányos csapat nem állt volna ki.
  2. A Szuper csoportban 1 fő ifjúsági játékos (2000.01.01-én vagy után született) szerepeltetése kötelező, aki nem lehet vendégjátékos.
  3. Ha egy mérkőzés elmarad a vétkes csapat nulla pontot kap, az ellenfele pedig 5,5-öt. A bajnokság befejezését követően pedig a legnagyobb arányú eredményét kapja, de legalább 5,5-öt. A vétkes csapat játszmapontjaiból 3 büntetőpont levonásra kerül.
  4. NBII-be történő feljutás szabályait az MSSZ 2018/2019. évi Nemzeti sakk csapatbajnokság versenykiírása tartalmazza.

10 fős

I.osztály – Hoschek László csoport

5 fős

I/A. osztály – Herczeg Oszkár csoport

1. A mérkőzés csak akkor jöhet létre, ha 4 játszma ténylegesen megvalósul. Az a csapat adhatja le először az összeállítását, amelyik 5 fővel jelen van. Az ellenfél csapat összeállításánál a fentiek alapján a szükséges jelenlévő létszámot az szabja meg, hogy az előírt 4 játszma létre jön-e. Ha a verseny kezdési időpontjától (10:00) számított egy órán belül 4 játszmát nem kezdték el, úgy kell tekinteni, mintha a hiányos csapat nem állt volna ki.
  2. Az 5 fős csapatbajnokságban a csapatok, amelyek nem indítanak más bajnokságban csapatot, több csapattal is részt vehetnek, ilyenkor az induló csapatoknak külön erőlistát kell leadniuk.
  3. Amennyiben más csapatbajnokságokban is szerepel az egyesület, akkor a mérkőzésen maximum 2 fő 2000 FIDE értékszámnál magasabb (2001-…) ÉLŐ-vel rendelkező versenyző szerepelhet.
  4. Ha egy mérkőzés elmarad a vétkes csapat nulla pontot kap, az ellenfele pedig 3-at. A bajnokság befejezését követően pedig a legnagyobb arányú eredményét kapja, de legalább 3-at. A vétkes csapat játszmapontjaiból 2 büntetőpont levonásra kerül.

III.

Versenyszabályok, egyéb rendelkezések

1. Azoknál az egyesületeknél ahol NB-s csapat is van, vonalhúzás lép életbe az erősorrend 10. és 20. versenyzőknél.
  • Dunaharaszti csapatánál az 1-10. versenyzőből a Szuper csoportban, az I. osztályban és az I/A osztályban egyetlen versenyző sem szerepelhet. A 11-20. versenyzőből fordulónként max. 2 versenyző szerepelhet a Szuper csoportban, míg az I. osztályban és az I/A osztályban nem játszhat egyetlen versenyző sem. A 21-28. versenyzőből fordulónként legfeljebb 2 versenyző szerepelhet az I. osztályban és az I/A osztályban.
  • Fót, Törökbálint, Gödöllő, Szigetszentmiklós, Zsámbék csapatainál az 1-10. versenyzőből fordulónként max. 2 versenyző szerepelhet a bajnokságban.
  • Biatorbágy csapatánál az 1-10. versenyzőből fordulónként max. 2 versenyző szerepelhet a Szuper csoportban és a 11-20. versenyzőből fordulónként max. 2 versenyző szerepelhet az I/A csoportban.
  • Amennyiben egy egyesület a Szuper és I/A. osztályban is indul ott az erősorrend 1-10. versenyzőjéből fordulónként legfeljebb két versenyző szerepeltethető az alacsonyabb osztályban. Ha az I. osztályban és I/A-ban is indul akkor 1-8 versenyzőjéből fordulónként legfeljebb két versenyző szerepeltethető az alacsonyabb osztályban.

1. A csapatok korlátlan számú vendégjátékost vehetnek fel erősorrendjükre. A bajnokság ideje alatt „vendégjátékos” licence nem váltható ki!

1. A csapatok a 10 fős bajnokságban mérkőzésenként legfeljebb három, míg az 5 fős bajnokságban legfeljebb két vendégjátékost és maximum két külföldi játékost szerepeltethetnek.

1. A bajnoki fordulót a kiírt versenynapon kell lejátszani. Eltérni csak rendkívüli esetben, a PMSSZ előzetes engedélyével lehet a I.7.2 pontban megjelölt díj egyidejű befizetésével.

1. A versenykiírás napján el nem utazó csapat 15.000,- Forintot köteles fizetni a PMSSZ részére a következő fordulóig. Másodszori ki nem állás esetén a csapat a bajnokságból törlésre kerül. Közlekedési „Vis maior” esetnek kell tekinteni ha a tömegközlekedési eszköz (MÁV, Volán, HÉV) késik, az utazáshoz bérelt eszköz (mikrobusz, busz) vagy személygépkocsi meghibásodik. A késést a forgalmi irodáktól kért igazolással, a bérelt eszköz, illetve személygépkocsi meghibásodását a javítást végző szerv (közúti hiba javító üzem, vagy személy (vállalkozó személy) számlájával kell a csapatvezetőnek igazolni. Az igazolásokat 3 munkanapon belül lehet a versenyirodára eljuttatni.

1. Készletekről, játszmalapokról, sakkórákról, eredményjelentő lapokról, megfelelő feltételekről (meleg helyiség, WC, dohányzóhely, elemző terem) minden esetben a hazai csapatnak kell gondoskodnia. A mérkőzés helyszíne a sorsolás szerinti helyválasztó csapat versenyhelyisége. A vendéglátóknak a mérkőzéseket a Bajnokság rangjának megfelelő méretű és formájú asztalokkal és székekkel felszerelt, kielégítő fűtésű, szellőzésű, világítású és méretű, zajmentes teremben kell lebonyolítania valamint amennyiben lehetséges dohányzó helyet kell kijelölnie. A hazai csapat vezetője köteles a mérkőzésen használt sakkórákkal azonos márkájú és típusú tartalék órákat biztosítani. A tartalékóra hiánya a hazai játékos gondolkodási idejét terheli és játszmavesztéssel is járhat.

1. A versenyengedélyek beadásának határideje a 2019. évre 12.14. A versenyengedélyek kiváltási díját (bruttó: 2.540 Ft/fő) a csapatok 2018.12.18-ig kötelesek befizetni. A határidőn túli befizetések pótdíja bruttó: 500.-Ft/fő.

1. A mérkőzés előtt a hazai csapatvezetőnek ellenőrizni kell az eredményjelentő lapot és a sakkórákat! A le nem játszott mérkőzést a vétkes csapat elveszti, kontumált nulla pontot kap. Ellenfele kontumált egy pontot kap.

1. A mérkőzéseken a versenybíró a hazai csapat vezetője vagy az általa felkért, versenybírói minősítéssel rendelkező hazai erőlistán szereplő játékos.

1. A mérkőzések kezdési ideje 10 óra, amikor a világos bábukkal játszó versenyző óráját a versenybírónak el kell indítani.

1. Az 1 óra várakozási időn túl érkező vagy meg sem érkező versenyző kontumáltan veszít. Ezt az eredményjelentő lapon fel kell tüntetni. Ebben az esetben a játszma nem kerül elszámolásra a FIDE ÉLŐ értékszámrendszerbe. A Szuper és I. osztályban az 1-3. tábla valamelyikén, az 1/a csoportban az 1-2 tábla valamelyikén, továbbá a Szuper-Szalkai csoportban az ifjúsági táblán történő kontumált vesztés esetén a vétkes csapattól 1 büntetőpont levonásra kerül - akár halmozottan is - a bajnokság során elért táblapontjaiból. A táblapontokból történő levonás az összesített csapatpontokat (Gy=2, D=1, V=0) nem befolyásolja. Ha mindkét versenyző több mint egy órát késik, akkor mindkettőt vesztesnek kell nyilvánítani. Ekkor egyik játékos (és csapata) sem szerez pontot

1. A játékidő versenyzőnként 40 lépésre 2 óra, majd további 1 óra versenyzőnként az összes lépésre. A játszma írása az időkontrollokat megelőző 5 perc kivételével végig kötelező. Az időkontrollt követően a versenyző saját gondolkodási idejéből a be nem írt lépéseket azonnal pótolni köteles. A döntetlen ajánlat nincs lépésszámhoz kötve.

1. A játszmalapokat olvashatóan és hibátlanul kell kitölteni. A hazai csapat vezetője köteles a CSB végéig megőrizni a játszmalapokat, de nem kell ezeket papír formában elküldeni a PMSSZ-nek ( Solymosi Lászlónak).

1. Játszma közben, a játékosnál nem lehet sem mobiltelefon, sem bármi más olyan elektronikus eszköz, mely a verseny helyszínén (versenyhelyiségben, nem csak a versenyteremben) sakklépéseket produkálhat tulajdonosaik számára. A játékosok táskáiban ilyen eszközt tárolhatnak, míg azok kikapcsolt állapotban vannak. A játékos az ilyen eszközt tartalmazó táskát nem viheti magával sehová a versenybíró engedélye nélkül. Ha bebizonyosodik, hogy a játékosnál ilyen eszköz van a verseny helyszínén, akkor elveszti a játszmát és az ellenfél nyer. A csapattagként játszó versenybírókra is az előző FIDE szabály érvényes, amennyiben szükséges önmaga ellen is döntést kell hoznia. A csapat nem játszó tagjainál, vagy a nézőknél megszólaló mobiltelefon (vagy más elektronikus kommunikációs eszköz) esetén a versenybíró a teremből a szabálytalankodót véglegesen kiküldi. A nem játszó csapatvezetőnél hangot produkáló mobiltelefon (elektromos kommunikációs eszköz) esetén a versenybíró a csapatvezetőt figyelmezteti, és a készülékét kikapcsoltatja. Ha a csapatvezető erre nem hajlandó, akkor a továbbiakban nézőnek kell tekinteni, és a nézőkre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni vele szemben. A nem játszó csapatvezető a versenytermen kívül a versenybíró részére történő előzetes bejelentés után telefonálás céljából ezt az eszközt használhatja a verseny zavarása nélkül.

1. A versenyző a játszma folyamán – a csapatvezetővel történő egyeztetést kivéve - senkivel sem beszélgethet.

1. A hazai csapat a részletes eredményt a verseny napján, de legkésőbb a mérkőzést követő napon 14:00 óráig köteles megküldeni a Versenyiroda (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) részére. Ezt megteheti a honlapunkon található eredményjelentő lap kitöltésével(.xls), az aláírt eredményjelentő lap képének (.jpg, bmp vagy más általános képformátum) vagy beszkennelt verziójának elküldésével. A fordulók után az eredmények a PMSSZ és az MSSZ honlapján (www.chess.hu) a Versenyek->Csapatbajnokságok menüpontban olvashatók. Az Eredményjelentő lapokat és a játszmalapokat a hazai csapat vezetője őrizze meg! A fordulók időpontjait mindenkinek be kell tartani a FIDE felé történő bejelentési kötelezettségünk miatt! Ha egy naptári hónapban több forduló is van, akkor ezeket egyben kell a FIDE felé felterjeszteni. Kivétel az az eset, ha a második forduló a naptári hónap utolsó 3 napjában van. Ekkor a fordulókat külön - külön, de az adott hónapban érvényes ÉLŐ pontokkal kell beküldeni. Ebben az esetben a második forduló eredménye csak a következő hónapi FIDE listán lesz látható!

1. A csapatok csak akkor szerepelhetnek a bajnoki mérkőzéseken, ha a PMSSZ felé minden adóságukat a mérkőzés kezdetéig rendezték!

1. Óvást a mérkőzést követő nap 17 óráig lehet benyújtani a Versenyiroda e-mail címére (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.). A határidő elmulasztása jogvesztő! A Versenybíróság a formailag és tartalmilag is megfelelő, aláírt eredményjelentőkkel és játszmalapokkal alátámasztott reklamációt 3 napon belül elbírálja, melyről a Versenyiroda útján a felet értesíti. Az óvásról szóló tájékoztatót a PMSSZ honlapján közzé kell tenni. A Versenybíróság tagjai: Botos József, Veréb Béla és Tóth Máté József.

1. A csapatban az erősorrendi íven csak olyan versenyző szerepelhet, aki a Magyar Sakkszövetség honlapján megtalálható és érvényes versenyengedéllyel rendelkezik. A csapatbajnokságra érvényesített első erősorrend ív elkészítése ingyenes.

1. Az erősorrendet a sportkörök állítják össze a 2018. szeptember 1-i FIDE lista alapján, 2018. szeptember 5-ig, amely a teljes évadra szól, függetlenül attól, hogy a FIDE a havonkénti jegyzőkönyv felterjesztést írja elő, így minden fordulóban, minden versenyző az aktuális hónap 1-i értékszámával kerül elszámolásra.

1. Az erősorrendi íven alacsonyabb FIDE értékszámú versenyző csak akkor előzheti meg a magasabb értékszámút, ha kettőjük között az értékszám különbség a 2018. szeptember 5. (ALAP) erősorrenden nem haladja meg a 150-et.

1. Az értékszámmal nem rendelkező versenyzők az 1000 FIDE értékszám alatti versenyzők után sorolhatók be, a 150-es szabály mellőzésével.

1. Az erősorrendet versenyévad közben, a havonkénti értékszám változások miatt sem lehet megváltoztatni.

1. Új versenyző az erősorrend ívre az utolsó forduló kivételével bármikor felvehető az adott hónap 1-i értékszáma alapján, a 150-es szabály betartásával. A játékos csak azután kerülhet fel az erősorrendre, ha a csapat a fordulót megelőző kedd 17 óráig ezt e-mailben az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre elküldi. Az új erősorrendet a Pest megyei honlapról le kell tölteni és a módosítást követő fordulókban ezeket kell használni! Az erősorrend módosítását a Versenyiroda visszaigazolja közölve az erősorrend módosítás költségének összegét is. Az erősorrend módosítási díjakat (játékosonként 40 Ft-ot) a következő fordulóig kell befizetni átutalással a PMSSZ számlaszámára, vagy személyesen megfizetni a PMSSZ elnökének.

1. Erősorrend sértése esetén a táblapontot a vétlen csapat javára kell írni. (A lejátszott partik a FIDE ÉLŐ értékszámrendszerbe változatlanul bekerülnek.) Csak a meglévő pontokat lehet elvenni! Erősorrend sértésnek számít az 5. fős csoportnál előírt 3. pont, a III/1 pont, illetve a III/3. pont megsértése.

1. A csapatbajnokság 2019. évi fordulóin csak január 2-től kinyomtatott erősorrend ívvel lehet versenyezni. Abban az esetben, ha a 2019. január 2-16. között kinyomtatott erősorrendi íven feltüntetett versenyző neve át van húzva, akkor a bajnokságban nem szerepelhet, mivel részére a versenyengedélyt a 2019. évre nem váltották ki. Amennyiben ezen időpontot követően a versenyengedélye kiváltásra kerül az erősorrend módosításnak minősül és a 24. pontban leírtak szerint kell eljárni.

1. A Pest megyei bajnokságba megyén kívüli csapatok is benevezhetnek, ha a versenyszabályokat betartják. A megyén kívüli csapatok bajnokságot nyerhetnek, de a Szuper csoport megnyerése esetén az NB II-es osztályozón nem indulhatnak. Az NB II-es osztályozón kizárólag Pest megyei csapat indulhat.

1. A csapatvezetők kötelesek a csapat tagjait tájékoztatni a Pest Megyei Sakk Csapatbajnokság versenykiírásáról.

1. A csapatvezetők a legrövidebb időn belül kötelesek tájékoztatni a PMSSZ-et a lakcím, versenyhelység és telefonszám változásról!

1. A Pest Megyei Sakk Szövetség honlapja: www.pestmegyeisakk.hu. Az itt közreadott tájékoztatásokat minden csapatnak be kell tartania.

1. A jelen versenykiírásban nem szabályozott egyéb eseteknél a MSSZ versenykiírása, a sakkjáték szabályzata, a sakkjáték versenyszabályzata szerint kell eljárni. A 2018/19. évadra a FIDE 2018.01.01. szabályzata (LAWS-OF-CHESS-2018. január 1-TŐL) érvényes

1. A honlapon található és letölthető erősorrendeket tekintjük hivatalosnak! Kérünk minden csapatvezetőt, hogy ezt nyomtassa ki és használja a teljes CSB alatt. Bármilyen változást vagy ezzel kapcsolatos észrevételt kérem időben jelezni!!! A fordulók előtt kérjük a csapatvezetőket, hogy az aktuális erősorrendek ellenőrizzék le, összevetve a kinyomtatott és a honlapon található verziót, mert az utóbbi a hivatalos!!! Erősorrend változásról a honlapon tájékoztatunk mindenkit! Kérünk minden csapatvezetőt - főleg az NB-s csapatokkal rendelkezőket- hogy erősorrend változás esetén ne csak a Magyar Sakkszövetség felé tegyék meg a szükséges lépéseket, hanem Pest megye felé is (adatközlés, díjfizetés). Mivel két különböző bajnokságról van szó az adatközlés az NB-ben nem jelent automatikusan versenyengedélyt a megyében. Ez azt jelenti, hogy a megyei bajnokságban új játékos felvételéhez szükséges erősorrend módosítási kérelmet a fordulót megelőző kedd 17:00 óráig el kell juttatni az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!