Magyar Sakkvilág márciusi számának 30. oldalán megtalálható a Pest megyei 2019-2020. évi diákolimpia eredményei.

A Kormány minden 100 főnél nagyobb beltéri rendezvényt betiltott. Ezen rendelkezés alapján a Pest Megyei Sakkszövetség által szervezett minden 2020. április 30-ig tervezett sakkverseny ELMARAD!

EZ ÉRINTI A PEST MEGYEI CSAPATBAJNOKSÁG HOSCHEK LÁSZLÓ - DÉL ÉS TÓTH GYÖRGY - ÉSZAK CSOPORT UTOLSÓ FORDULÓJÁT ÉS A RÁJÁTSZÁST IS. A FORDULÓK KÉSŐBBI IDŐPONTRA KERÜLNEK ELHALASZTÁSRA.

Érintett rendezvények: Pest megyei ifjúsági bajnokság 6. fordulója 2020. március 21., Nógrádi Attila Emlékverseny 2020. április 19., Tóth György és Hoschek László csoport 6. forduló 2020. április 5., Play off rájátszás 2020. április 26.

 

 

Kérjük folyamatosan kísérjék figyelemmel a honlapon közzé tett információkat!

2020. március 8. vasárnap 9., utolsó forduló:

http://chess-results.com/tnr471322.aspx?lan=1&art=3&rd=9

Végeredmény a büntetőpontok elszámolását követően:

Rk. Team Táblapontszám Csapat pontszám Módosítás Végeredmény
1 Galgavidék 29,5 14 +0,5 30
2 Dunaharaszti 30 14   30
3 Szigetszentmárton 27 10 +0,5 27,5
4 Szentendre 27 14   27
5 Veresegyház 25,5 11 +0,5 26
6 Biatorbágy 21 8 -0,5 20,5
7 Vác 20 8 -1 19
8 Dunakeszi-Alag 17,5 5   17,5
9 Szigetszentmiklós 15 3   15
10 Gödöllő 12,5 3   12,5

Holtverseny eldöntésének szabályai:

A körmérkőzés során játszma pontszámítás alapján - a büntetőpontok levonása után - a legtöbb pontot szerzett nyeri el a bajnoki címet.
Egyenlő pontszám esetén:
 Egymás ellen elért eredmény
 Csapatgyőzelmi pontszámítás (győzelem 2 pont, döntetlen 1 pont, vereség 0 pont)
 Berger-Sonneborn értékelés
 Sorsolás

Módosított eredmények részletesen:

5. fordulóban Szigetszentmárton-Vác mérkőzésen Vác csapatában az erősorrend 11-20 sorszámú játékosai közül 3 fő játszott. A vonalhúzás alapján a 11-20 sorszámú játékosok közül csak 2 személy jogosult játszani. Valamennyi érintett játékos döntetlen eredményt ért el, ezért Vác csapatától 0,5 pont vonható le erősorrend megsértése miatt. A végeredmény ennek megfelelően: Szigetszentmárton - Vác: 2,5-2,5
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A 2. fordulóban Galgavidék-Biatorbágy mérkőzés 2019. október 13-ről 2019. október 20-ra került elhalasztásra.

Biatorbágy csapata október 13-án az NB 1/B bajnokságban a Győri Elektromos ellen játszott. Ezen a mérkőzésen a 12. táblán ült asztalhoz Fekete András.

A 2019. október 20-ra halasztott mérkőzésen Fekete András Biatorbágy csapatában az 1. táblán játszott.

A sakkjáték versenyszabályzatának 20.§-a alapján:
Ugyanaz a sakkozó egy időben folyó mérkőzéseken sportkörének csak egy csapatában szerepeltethető. Ez a rendelkezés vonatozik arra az esetre is, ha az azonos időpontban kiírt két mérkőzés közül az egyik valamilyen okból elmarad, vagy halasztásra kerül. Az ilyen mérkőzés új időpontban való lejátszásakor a csapatösszeállításba nem vehetők fel azok a sakkozók, akik az eredeti időpontban a saját egyik csapatban játszottak, vagy akiket később vettek fel az erősorrend ívre. Ennek a rendelkezésnek a megsértése szintén büntetőpontok levonásával járhat

Fekete András tehát a Galgavidék-Biatorbágy mérkőzésen nem volt szerepeltethető Biatorbágy csapatában. A fentiek miatt a végeredmény Galgavidék-Biatorbágy 4:1. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. fordulóban a Herczeg Oszkár 1/a csoportban Vác-Veresegyház mérkőzésen Vác csapatában a 11-20 sorszámú játékosok közül 3 fő szerepelt. A versenykiírás III/1 pontja alapján az 5 fős bajnokságban a 11-20 versenyző körül maximum 2 szerepelhet egy mérkőzésen. A III/25. pont alapján erősorrend sértés esetén a vétlen csapat számára kell jóváírni. Csak a megszerzett pontokat lehet elvenni! A mérkőzésen az első 3 táblán Vác csapata 1/2 pontot ért el, így ez a 1/2 pont Veresegyház részére kerül jóváírásra. A mérkőzés végeredménye így:

Vác - Veresegyház 1-4

 

 

 

A Pest Megyei Ifjúsági Sakkverseny összesített állása az 5 forduló után:

Pest megyei ifjúsági sakkverseny 1. korcsoport összesítés
No. Név Nem Klub 1. ford. 2. ford 3.ford 4.ford 5. ford 6. ford Összesen
1 Rabóczki Gellért Mátyás   Dunakeszi Kőrös 3 5 4,5 6 6,5   25
2 Hegedűs Zsombor   Nagykáta 5 4 4 6,5 5,5   25
3 Balázs Nándor   Budapest   4 5 5 5   19
4 Szőllősi Balázs   Bajnok Sakkiskola   4,5 4,5 5 5   19
5 Szántai Ákos   Nagykáta   4 4 4 5,5   17,5
6 Farkas Róza w Dunaharaszti 3 5 4,5   5   17,5
7 Édes László Sándor   Jászberényi Sakk Kö   4 5 4,5 4   17,5
8 Borhi-Bodócs Botond   Nagykáta 5 5   4,5     14,5
9 Erdős Csongor   Dunakeszi Kőrös   4,5 4 5     13,5
10 Hegedűs Nándor   Dunaharaszti MTK   4,5 5 4     13,5
11 Solti Marcell   Bajnok Sakkiskola   3,5   5 4,5   13
12 Szabó Bence   Bajnok Sakkiskola     4,5 3,5 4   12
13 Hinkelmann  Norbert   Bajnok Sakkiskola   4 4 4     12
14 Vass Tamas   Hajdúböszörményi Sakk Egyesület   6 6       12
15 Fodor Laura w PÉCEL, SZEKAIO   2,5 3 3 3   11,5
16 Varga Lilla w Veresegyház   3 3 2 3   11
17 Mizsei Dorka w Jászberényi Sakk Kö     3 3 4   10
18 Bebesi Bálint   Veresegyház   3,5 3,5 3     10
19 Holes Zsombor   Veresegyház 1 3,5 3,5 2     10
20 Pál Levente   Veresegyház       4,5 4   8,5
21 Komlóssi Kristóf   Dunakeszi Kőrös   4   4     8
22 Muhari Kornél   Bajnok Sakkiskola   4     3,5   7,5
23 Kincses Dorka w Veresegyház     2,5 2,5 2,5   7,5
24 Grósz Csenge w Jászberényi Sakk Kö       3 4   7
25 Ledniczki Noémi w Nagykáta       3 4   7
26 Gonye Laszlo Balint   Baptista Sakkiskola     7       7
27 Szeremi Dániel   Bajnoksakk Iskola Egyesület   4 3       7
28 Tímár Máté   TFSE   7         7
29 Fehér Botond   HÜSI 7           7
30 Édes Dániel   Nagykáta       3 3,5   6,5
31 Reszegi Bence   Veresegyház   2,5   4     6,5
32 Lőrincz Nimród   Veresegyház   3 3,5       6,5
33 Szarvas Máté   Nagykáta 3 3         6
34 Almási Krisztián   Veresegyház   2 3,5       5,5
35 Novák Balázs   Jászberényi Sakk Kö         5   5
36 Szécsi Vince   Nagykáta       2,5 2,5   5
37 Kármán Dávid   Nagykáta       3 2   5
38 Ács Nóra w Nagykáta       5     5
39 Gubódi Áron   Veresegyház     2 3     5
40 Farkas Maxim   TFSE   5         5
41 Sessler Dávid   Veresegyház   2     2,5   4,5
42 Nagy Róbert       4,5         4,5
43 Birta Zsófia w Veresegyház   1,5     2,5   4
44 Halmos Csenge w Veresegyház     2 2     4
45 Kuhinkó Brúnó   Szabó Krisztián Sakkiskola 4           4
46 Salát Boldizsár   Sirály Életmód SE 4           4
47 Gyurgyik Dominik   Jászberényi Sakk Kö         3,5   3,5
48 Vincze Lili Anna w Veresegyház     0,5 0,5 2,5   3,5
49 Ács Ádám   Nagykáta       3,5     3,5
50 Richter Orsolya w Veresegyház     1,5 2     3,5
51 Pethő-Gilián Miklós   Dunakeszi   3,5         3,5
52 Száraz Csaba   Bajnok Sakkiskola   3,5         3,5
53 László Dániel   Veresegyház         3   3
54 Torma Tibor   Jászberényi Sakk Kö         3   3
55 Palócz Levente   Jászberényi Sakk Kö         3   3
56 Borbás Hunor   Jászberényi Sakk Kö     3       3
57 Kalotai Péter   Veresegyház     3       3
58 Rigó Milán   Nagykáta     3       3
59 Sári  Kristóf   Veresegyház     3       3
60 Baumgartner Zsolt   Bajnok Sakkiskola   3         3
61 Polonkai Ádám László   Veresegyház   3         3
62 Szebenyi-Kis Dominik   Bajnok Sakkiskola   3         3
63 Kovács Ajsa w Veresegyház         2,5   2,5
64 Urbán Levente   Jászberényi Sakk Kö         2,5   2,5
65 Hodosi Márton   Veresegyház       2,5     2,5
66 Bencsik Máté   Bajnok Sakkiskola   2,5         2,5
67 Csányi Nóra w Bajnok Sakkiskola   2,5         2,5
68 Majoros Virág w Veresegyház   2,5         2,5
69 Drávucz Gréta w Jászalsószentgyörgy     2       2
70 Varga Bende   Bajnok Sakkiskola   2         2
71 Corseau Kincső w Veresegyház     1,5   0   1,5
72 Hajdú Hédi w Veresegyház   1,5         1,5
73 Vincze Róbert   Jászberényi Sakk Kö         1   1
74 Nagy-Király Szonja w Veresegyház       1     1

 

Pest megyei ifjúsági sakkverseny összesítés 2. korcsoport 
No. Name sex Club/City 1. ford. 2. ford 3.ford 4.ford 5. ford 6. ford Összesen
1 Dezso Edmund Bence   Szada 4 4,5 6 4 6,5   25
2 Ferenczi Attila    Nagykáta 5 4 5 4 4,5   22,5
3 Torocsik Ferenc    Veresegyház Kálvin téri   5 5 5 5   20
4 Farkas Sara  w Dunaharaszti 5 5 4,5   5   19,5
5 Virág Levente    Dunakeszi 3 3 4 4 4   18
6 Balazsi Bence    Lombik SE 3,5   5 5,5 3,5   17,5
7 Szarvas Nóra w Nagykáta 6,5 6   5     17,5
8 Balázs Viktor    Budapest Homoktövis   4 4 4 5   17
9 Nemeth Laura  w Nagykáta 4 4 3,5 4,5     16
10 Fodor Tímea  w PÉCEL, SZEKAIO 5 2,5 3 3 2   15,5
11 Gyócsi Tifani  w Veresegyház 3 3,5 3 3 2   14,5
12 Hernadi Almos    Nagykáta   5 4,5   4   13,5
13 Bende Eniko Tunde  w       5 4 4   13
14 Gáspár Vince    Jászberényi Sakk Kör     3,5 5 4   12,5
15 Lénárt Kinga  w Veresegyház 2 3 3 2 2,5   12,5
16 Tar Balázs    Jászberényi Sakk Kör     4 3,5 4   11,5
17 Tóth Emese  w PÉCEL, SZEKAIO   2 2 4 3   11
18 Bettenbuk Regő    Dunakeszi Kőrös   3,5 3,5 4     11
19 Visnyovszky Ádám    Veresegyház   2,5 3 3,5     9
20 Gólya Máté   Néri Szt.Fülöp Ált.Isk.   3,5     5   8,5
21 Csontos Olivér Csongor    Jászberényi Sakk Kö     2 3,5 3   8,5
22 Molnár Levente   Tiszavárkony   4,5   4     8,5
23 Schmidt Botond    Dunakeszi Kőrös   4 4       8
24 Szabó Botond    Dunakeszi     4   3,5   7,5
25 Szabó Vince Dávid   Siketek Sportklubja       7     7
26 Horváth Kende   Benkő I. Ált.Isk. 4     3     7
27 Berla Zoltan Mate    ART 3F     7       7
28 Kovács Miléna  w PÉCEL, SZEKAIO   3 4       7
29 Dobák Tamás   Jászberény       3 3,5   6,5
30 Fehér Botond   HÜSI   6,5         6,5
31 Kalocsai Boglárka  w PÉCEL, SZEKAIO   2 2 2 0   6
32 Csatlós Tamás    Veresegyház   3 3       6
33 Péter Nimród    PÉCEL, SZEKAIO   3,5 2,5       6
34 Varga-Molnár Dávid    Veresegyház     3   2,5   5,5
35 Takács-Taksony Botond   PÉCEL, SZEKAIO   3     2,5   5,5
36 Pintér Ákos    Veresegyház     0,5 3 1,5   5
37 Baltás Borbála  w Veresegyház 3   2       5
38 Nagy Antal   TFSE   5         5
39 Ács Anna w Nagykáta       4,5     4,5
40 Bóné Milán   Nagykáta   4         4
41 Kmett Kristóf   Galgavidék 4           4
42 Palócz Regő   Jászberényi Sakk Kör         3,5   3,5
43 Sasvári Tamás   Veresegyház       3     3
44 Mesterházy Zsombor   Veresegyház       3     3
45 Nagy Botond    Budajenő     3       3
46 Molnár Áron   Veresegyház       2     2
47 Kókai Kristóf   Veresegyház       2     2
48 Juhász Zoltán   Jászberény       2     2
49 Leigl Tamara  w Veresegyház     2       2
50 Csáki László   Bajnok Sakkiskola   2         2
51 Bese Balázs   PÉCEL, SZEKAIO   2         2
52 Karosi Lilla w Veresegyház 2           2
53 Holes Bence   Veresegyház 2           2
54 Hegyvári Flóra w Veresegház       1,5     1,5
55 Erzse Anna  w Veresegyház     1,5       1,5
56 Kopacz Dénes Koppány   Veresegyház   1,5         1,5
57 Vámi Kincső w Veresegyház       0,5     0,5
58 Kinnaird Tamás   Veresegyház             0

 

Pest megyei ifjúsági sakkverseny  összesítés 3. korcsoport 
No. Name sex Club/City 1. ford. 2. ford 3.ford 4.ford 5. ford 6. ford Összesen
1 Balazs Sztella Anna  w Budapest   4,5 6,5 6 5,5   22,5
2 Balazs Szabina Zoe  w Budapest   5,5 4 6 6   21,5
3 Edes Gergely Istvan    Jászberényi Sakk Kö   4 4 5 5   18
4 Lenart Dorka  w Aszód EGA   3 3,5 4 3   13,5
5 Boros Dénes    Veresegyház   3 3 3 3   12
6 Pálinkás Gergely    Gödöllő Premontrei   3 3   4   10
7 Benko Csanad Botond   Sárkány DSE 3,5 6         9,5
8 Madár Koppány Tibor    Veresegyház   2 3   3   8
9 Salát Fülöp   Sirály DSE 4           4
10 Molnár Lili w Szolnok       3,5     3,5
11 Nagy Darinka  w Veresegyház     3,5       3,5
12 Ferenczi Márk    PÉCEL, SZEKAIO   1,5 2       3,5
13 Szalkai Kinga Nikoletta w Veresegyház         3   3
14 Szeremi Attila   Bajnok Sakkiskola   2,5         2,5
15 Tóth-Krupa Benjámin   Jászberényi Sakk Kö         2   2
16 Barócsi Ferenc   Jászberényi Sakk Kö         2   2
17 Hegyvári Péter   Veresegyház       2     2
18 Mohos Márk    PÉCEL, SZEKAIO   1 1       2
19 Gyug-Sebők Lenke w PÉCEL, SZEKAIO       1     1

 

Pest megyei ifjúsági sakkverseny összesítés 4. korcsoport 
No. Name sex Club/City 1. ford. 2. ford 3.ford 4.ford 5. ford 6. ford Összesen
1 Varga Ádám    Veresegyház 4,5   5,5   4,5   14,5
2 Toth Balazs Norbert    Bp Czimra Gyula Ált Isk     4,5 4,5 4   13
6 Szikra Márton   Veresegyház       4 4   8
3 Besenyi Dániel   Nagykáta   6         6
4 Kemeny Benjamin    MTK     5,5       5,5
5 Tóth Anna Krisztina w Veresegyház       4     4