1. korcsoport fiú

1. korcsoport lány

2. korcsoport fiú

2. korcsoport lány

Továbbjutók az országos döntőbe:
1. korcsoport fiú:

1 42   Varga Marcell Gábor HUN 0 Telki Pipacsvirág Magyar-Angol Két 6,0 32,0 23,5
2 30   Nagy Róbert HUN 0 Dunaharaszti II. Rákóczi ferenc Ált 6,0 28,5 21,0
3 31   Pénzes Balázs HUN 0 Alsónémedi Széchenyi István Általán 6,0 27,0 24,0

1. korcsoport lány:

1 6   Farkas Sára HUN 0 Dunaharaszti Kőrösi Csoma Sándor Ál 7,0 29,5 28,0
2 10   Kiss Inez HUN 0 Érdligeti Általános Iskola 6,0 29,5 23,0
3 1   Ács Nóra HUN 0 Farmos Matolcsy Miklós Általános Is 5,0 28,5 20,0

2. korcsoport fiú:

1 23   Nagy Levente HUN 0 Érdligeti Általános Iskola 6,0 32,0 27,0
2 10   Grossman Márk HUN 0 Szentendre Dunakanyar Általános Isk 6,0 32,0 23,0
3 6   Czibula István HUN 0 Ócsai Halászy Károly Általános Isko 6,0 31,0 26,0

2. korcsoport lány:

1 16   Szarvas Nóra Orsolya HUN 0 Nagykáta Váci Mihály Katolikus Álta 7,0 26,5 28,0
2 19   Tóth Lili HUN 0 Nagykáta Váci Mihály Katolikus Álta 6,0 29,0 24,0
3 2   Ádám Vivien HUN 0 Biatorbágy Ritsmann Pál Német Nemze 5,0 29,0 21,0

Gratulálunk a továbbjutóknak és kívánjuk, hogy sok sikerrel képviseljék megyénket az országos döntőn!

FIGYELEM! 

A DIÁKOLIMPIA DÖNTŐJÉN CSAK AZ VEHET RÉSZT, AKI REGISZTRÁL A MAGYAR DIÁKSPORT SZÖVETSÉG NEVEZÉSI RENDSZERÉBEN. HELYSZÍNI NEVEZÉSRE NINCS LEHETŐSÉG!

Eddigi nevezések:

1.korcsoport:      lány        fiú

2.korcsoport:      lány        fiú

3.kcs. amatőr:    lány        fiú

3.kcs versenyző:              fiú

4.kcs amatőr:                  fiú

4.kcs versenyző:              fiú

5.kcs amatőr:                  fiú

5.kcs versenyző:              fiú

6.kcs amatőr:      lány

6.kcs. versenyző  lány      fiú

DIÁKOLIMPIA VERSENYKIÍRÁSA

  1. A verseny célja
  • Az utánpótlás nevelés, a kiválasztás lehetőségeinek bővítése.
    · A sakk sportág iskolai népszerűsítése.
    · Korcsoportonként és nemenként eldönteni a tanév országos diákolimpia döntőjén való részvételi lehetőség eldöntése
  1. A verseny rendezője: Pest Megyei Sakkszövetség 2120 Dunakeszi, Hunyadi u.26.
  2. A versenyek helyszíne, időpontja:

1-2. korcsoport egyéni:        2020. január 11 szombat 10.00
3-6. korcsoport egyéni:        2020. január 25. szombat 10.00
Csapat:                                    2020. február 1. szombat 10.00

Helyszín:     Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium
                     2170 Aszód, Régész út 34.
                     web: www.egaaszod.hu

Országos döntők időpontja:

       amatőr 3-6 korcsoport:                                           2020. április 3-5.
       Csapatverseny:                                                         2020. április 9-11.

1-2 korcsoport, és 3-6 értékszámos:      2020. május 1-3             
Helyszín még nem ismert, miután információval rendelkezünk róla honlapunkon közzétesszük!

Bővebben: DIÁKOLIMPIA PEST MEGYEI DÖNTŐ

FIGYELEM! DIÁKOLIMPIA

  1. A verseny célja
  • Az utánpótlás nevelés, a kiválasztás lehetőségeinek bővítése.
    · A sakk sportág iskolai népszerűsítése.
    · Korcsoportonként és nemenként eldönteni a tanév országos diákolimpia döntőjén való részvételi lehetőség eldöntése
  1. A verseny rendezője: Pest Megyei Sakkszövetség 2120 Dunakeszi, Hunyadi u.26.
  2. A versenyek helyszíne, időpontja:

1-2. korcsoport egyéni:        2020. január 11 szombat 10.00
3-6. korcsoport egyéni:        2020. január 25. szombat 10.00
Csapat:                                    2020. február 1. szombat 10.00

Helyszín:     Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium
                     2170 Aszód, Régész út 34.
                     web: www.egaaszod.hu

Országos döntők időpontja:

       amatőr 3-6 korcsoport:                                           2020. április 3-5.
       Csapatverseny:                                                         2020. április 9-11.

1-2 korcsoport, és 3-6 értékszámos:      2020. május 1-3             
Helyszín még nem ismert, miután információval rendelkezünk róla honlapunkon közzétesszük!

Bővebben: 2019/2020. TANÉVI SAKK DIÁKOLIMPIA PEST MEGYEI DÖNTŐ VERSENYKIÍRÁS

Tisztelt Sportvezetők, Sportolók!

Az Országos Testnevelési és Sporthivatal 1977-ben életre hívta a hallás-, a látás- és a mozgáskorlátozottak sportbizottságait. 2001-ben megalakult a Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetsége. A sportélet hazánkban dinamikusan fejlődik és egyre jobban nő a fogyatékkal élő sportolók megbecsülése és elismertsége is. Most ehhez csatlakozik a Magyar Sakkszövetség, hogy megfelelő hátteret biztosítson, a fogyatékos sakkozók számára: felkészülésre a magyar bajnokságokra, különböző nemzetközi versenyekre, világjátékokra, olimpiákra. A sport, a sakksport alapvetően összeköt minket, és bízunk benne, hogy ezáltal a sportesemények közös örömöket tartogatnak és még több lehetőséget adnak a fogyatékkal élő sakkozók számára.

A Magyar Sakkszövetség újjáalakult elnöksége létrehozta a magyar fogyatékos sakkozókat képviselő bizottságot Parasakk Bizottság néven. A bizottság nevében kérjük a sportvezetőket, hogy jelezzék a szakosztályukban sportoló fogyatékos sakkozókat, hogy felvehessük velük a kapcsolatot. Információt és különböző segítséget szeretnénk nekik biztosítani a sakkozói pályafutásuk gyakorlásához, kibővítéséhez és a fogyatékkal élők speciális sakkversenyein való részvételhez.

A jelentkezést és információt a következő e-mail címre várjuk:

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Díjazás: 1-3 érem, oklevél, 1- 6 oklevelet Sakkvilág lapot kapott. Sorsolás után Pest megye 10 éves sakktörténetét kapta:

  1. : Halmos Csenge, Kincses Dorka (Veresegyház)
  2. : Kovács Milén (Pécel), Németh Laura (Nagykáta)

 

 

 

VÉGEREDMÉNYEK:

  1. korcsoport
  2. Gonye László Bálint (Bp. Baptista Sakkiskola), 2. Vass Tamás (Hajdúböszörmény). 3. Hegedüs Nándor (Dunaharaszti)
  3. Farkas Róza (Dunaharaszti), 2. Varga Lila (Veresegyház), 3. Fodor Laura (Pécel)

CSAPAT:  FIÚ – 1. A királyok (Balázs, Hegedüs, Farkas),  2. Dunakeszi Körösi ( Erdős, Rabóczki, Szöllősi),  3. Bajnok 1 ( Szeremi, Hinkelmann, Szabó )

LÁNY: 1. Veresegyház 7 (Varga, Kincses), 2. Veresegyház 3,  3. Veresegyház 4

 

  1. korcsoport
  2. Bella Zoltán (ART 3F), 2. Dezső Edmond (Szada), 3. Ferenczi Attila (Nagykáta)
  3. Bende Enikő Tünde (Bp. Panonnhalmi Á. I.), 2. Farkas Sára (Dunaharaszti), 3. Kovács Milána (Pécel)

CSAPAT:  FIÚ - 1. Sakk-matt ( Dezső, Törőcsik, Hernádi), 2.  Sakk bajnokok (Virág, Balázsi, Szabó), 3.  Dunakeszi Körösi ( Bettenbuch, Schmidt, Visnyovszki)

LÁNY: 1. Nyertesek ( Farkas, Németh), 2. Sakk zsenik (Kovács, Tóth),  3. Veresegyház 5 ( Gyócsi, Baltás)

 

                                                         III. korcsoport

  1. Édes Gergely (Jászberény), Pálinkás Gergely (Gödöllő), 3. Boros Dénes (Veresegyház)
  2. Balázs Stella Bp.), Balázs Szabina (Bp.),  3. Nagy Darinka  (Veresegyház)

CSAPAT:  Fiú – 1. Veresegyház felső ( Boros, Madár, Pálinkás)

LÁNY: 1. Vámpír tündérek ( Balázs Sztella, Balázs Szabina)

  1. korcsoport
  2. Varga Ádám (Veresegyház), 2. Kemény Benjamin (MTK), 3. Tóth Balázs (Bp. Czirma Gy. Á. I.)